Thajská příroda, kultura a památky

Dovolená Thajsko

V Thajsku se nalézá velká spousta překrásných národních parků, jako je např. Národní park Doi Inthanon, Phu Kradung, Doi Khun Tan, Sai Yok, Doi Phu Kha, Khao Kitchaku, Khao Sabap, Kaeng Krachan, Khao Sam Roi Yot, Khao Sok, Mae Surin, Thun Salaen Luang, Phu Hin Rong Kla, Erawan, Nam Nao, Thaleh Ban. Dále je tu mořský park Ko Angthon, vodní ptačí park Thale Noi, Národní mořský park Tarutao, mořský park SurinNárodní.

V okolí provincie Trang se rozprostírá nejen národní parky, ale rovněž vodopády a jeskyně. Některé lokality jsou obývány vzácnými druhy divoké zvěře či pestrobarevnými opeřenci.
Poblíž pobřeží se rozprostírají nekonečné písečné pláže s křišťálově tyrkysovým mořem. Jsou tu ideální podmínky pro relaxaci a odpočinek. Oblast nabízí velké množství lákadel a zajímavých sportovních vyžití, jako např. vodní lyžování, surfing, jachting, potápění, rafting, bungee jumping, rybaření, plavba na kánoích či na raftech, golf, výlet balónem, horolezectví, horský treking, projížďky na slonech či překrásné vyjížďky na koňském hřbetě. V nabídce jsou rovněž nejrůznější thajské masáže.
Nejvýznamnější památky se nachází v hlavním městě Bangkoku a jsou to např. Královský palác, chrám Smaragdového Buddy (Wat Phra Kaeo), královský pantheon se sochami králů dynastie Chakri (Prasad Phra Thembidon), knihovna (Phra Mondop), Historický park Ayutthaya, klášter (Wat Mongkhon Bopit), muzeum (Chao Sam Phraya National Museum). Dále je tu řada nádherných chrámů, památníků a rozvalin jako např. Wat Thammikarat, Wat Phanan Choeng, Wat Phra Meru, Wat Yai Chai Mongkhon, Wat Phanan Choeng, Wat Yai Chai Mongkhon, Wat Na Phra Men. Na jihovýchodním území leží archeologické naleziště Ban Chiang.
V severní části území lze navštívit vyhlášené plavoucí trhy, kterým se říká Damnoen Saduak.